top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoramy English School

W my English School skutecznie wykorzystujemy piosenki w uczeniu dzieci młodszych.

Rola piosenek w nauczaniu języka angielskiego

 1. Piosenki uczą nas w sposób skuteczny prawidłowej wymowy słów i fraz.

 2. Uczą fonetycznej wymowy słów za pomocą prostych i rytmicznych tekstów.

 3. W piosenkach język brzmi bardzo naturalnie, nie jest tak sztuczny i strukturalnie logiczny jak w podręcznikach. Język w muzyce jest bardziej płynny i spontaniczny. Daje większą lekkość i przyjemność w nauczaniu.

 4. W wielu piosenkach, pod względem gramatycznym jest masa błędów. W tej kwestii lepsze są podręczniki.

 5. Z drugiej strony melodyjność i rytm piosenek sprawiają, że gramatyka jest łatwiej. Przyswajalna pod warunkiem prawidłowości gramatycznej danej piosenki.

 6. Język angielski pod względem różnorodności akcentów jest bardzo „szeroki”. Szczególnie doświadczalne jest to w piosenkach. Rodzajów akcentów w języku angielskim jest bardzo dużo.

 7. W piosenkach są poruszane niemal wszystkie tematy, którymi zajmuje się człowiek (np. Bóg, miłość, cierpienie, wojna), co poszerza tematycznie nasz język.

 8. Piosenki pogłębiają naszą wrażliwość. Wyrażane uczucia w piosenkach dotykają naszego wnętrza. Wpływa to na naszą naukę języka. Czym silniejsze uczucie tym łatwiej zapamiętujemy językowo określone wyrażenia z nim związane. Piosenki czasem wprowadzają nas w dobry humor, czasem smucą, czasem motywują.

 9. Nauczanie języka przez piosenki może być znakomitą formą zabawy. Można połączyć przyjemne z pożytecznym. Jest to bardzo skuteczna metoda w nauczaniu dzieci. Piosenki wprowadzają element rozrywki do zajęć.

 10. Piosenki wpływają bardzo pozytywnie na atmosferę w grupie. Uczniowie czują się bardziej swobodnie. Przełamują bariery i zahamowania.Źródło:

https://bognazielinska.pl/2021/02/7-powodow-dla-ktorych-warto-uczyc-sie/

9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page