top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoramy English School

Nauka języka angielskiego podczas wakacji

Wakacje są po to, aby po pełnym trudu roku szkolnym wypocząć. Często wyjeżdżamy do innych krajów. W Europie najłatwiej porozumieć się w ojczystym dla danego kraju języku (jeśli oczywiście go znamy). Jeśli nie to istnieje „wyjście awaryjne” – znajomość języka angielskiego. Niezależnie od poziomu jego znajomości możemy połączyć przyjemne z pożytecznym i skutecznie podszkolić się pod względem językowym. Co jednak zrobić, gdy zostajemy w Polsce? Jak uczyć się języka bez większego wysiłku? Co może pomóc?  1. Interesująca nas książka w języku angielskim – w zależności od zainteresowań i tematyki czytamy preferowane przez nas książki. W przeciwieństwie do filmów i seriali, w książkach znajduje się niesamowite bogactwo słów. W żadnej innej sferze kultury nie ma takiego bogactwa słów i pojęć. Kultura i tradycja ludzkości są ugruntowane w mowie pisanej.

  2. Interesujące nas czasopismo branżowe (informatyka, moda, motoryzacja, polityka, itd.) – to specjalistyczna forma edukacji. Z czasopism anglojęzycznych często dowiadujemy się o nowinkach z danej dziedziny. Język angielski dominuje przede wszystkim w nauce i technice.

  3. Audiobooki i podcasty – odsłuchiwanie ich może być uspakajające, nie męczymy przy tym swojego wzroku.

  4. Sportowe wydarzenia w języku angielskim. Komentarze sportowe są pełne emocji, a pobudzające nas emocje sprawiają, że łatwiej rozumiemy język.

  5. Filmy i seriale – podczas tego rodzaju rozrywki umysł jest najmniej aktywny. Ta opcja jest najmniej wymagająca dla nas. Skupiamy się na fabule. W przeciwieństwie do książek, pomocna w tej formie jest również wydobywająca się z ekranu „mowa ciała” aktorów. Samo słowo to nie wszystko, jest jeszcze obraz.

  6. Gry video – podczas gier wydajemy się najbardziej skupieni i skoncentrowani. Jest to nowoczesna forma rozrywki. Aktywność jest tu konieczna i kluczowa. Jest też wymagająca szczególnie w grach fabularnych, w których często dokonujemy nieodwracalnych wyborów, np. moralnych.

Źródło: Wakacje z językiem angielskim | Blog o nauce angielskiego (blog-eangielski.pl)

18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page