top of page

Czy warto uczyć się w szkole językowej?

Jak uczyć się języka angielskiego?

Niespodzianką dla nikogo nie będzie, że samodzielna nauka angielskiego nie jest łatwym zadaniem. W grę wchodzi (tak trudna dla wielu z nas) samodyscyplina, niezbędna do poszerzania swoich językowych horyzontów. Regularne ćwiczenia, powtórki materiału, nowe słówka. Kluczem do sukcesu jest także możliwość regularnego używania angielskiego w rozmowie. Właśnie to kształci naszą wymowę, płynność w mówieniu. Teoria oczywiście jest bardzo ważna, ale to właśnie w praktyce chcemy umieć posługiwać się tym, czego do tej pory się nauczyliśmy. Poza tym, rzadko stosowany język łatwo nam umyka!


Czy łatwo być samoukiem w tej dziedzinie? Czy lepiej uczyć się dzięki pomocy lektora?

Odpowiedź brzmi – to zależy. I od nas samych i od tego co chcemy osiągnąć. Ale prawdą jest, że kiedy zabieramy się do nauki nowych rzeczy, często nie wiemy od czego zacząć. Masa informacji, źródeł i materiału. Czujemy, że dobrze gdyby ktoś nas w takiej sytuacji pokierował i pokazał na co powinniśmy zwracać uwagę. Właśnie to jest najważniejsze w procesie nauczania – w jaki sposób przyswajamy wiedzę. I tu wkraczają lektorzy, którzy dzięki swoim doświadczeniu i znajomości metodologii nauki, potrafią dopasować odpowiednie tempo i podejść indywidualnie do każdego, który chce nauczyć się angielskiego. My English School ma niewielkie, kilkuosobowe grupy, w których wszyscy uczniowie mogą mieć pewność, że będą angażowani w zajęcia w jak największym stopniu. Zadaniem nauczyciela jest sprawienie, że trudna z pozoru gramatyka czy ilość nowych słówek, która mogłaby nas przytłaczać, będą jak najbardziej przyswajalne – a nawet całkiem przyjemne 😊. Dla najmłodszych nasi lektorzy mają w zanadrzu różnego rodzaju gry ćwiczące pamięć, a dla starszych ciekawe interakcje i zadania, które pomagają kształtować płynność i biegłość w mówieniu. Tego typu lekcje to świetna okazja, żeby podszlifować swój język w rozmowie, a regularne spotkania w grupach dają pewność, że jest stale pielęgnowany i poszerzany!


 Czym się różni nauczanie w szkole publicznej od nauczania w profesjonalnej szkole językowej?  W tej pierwszej przede wszystkim klasy są o wiele liczniejsze, a nauczyciel zwyczajnie nie ma możliwości podejść indywidualnie do każdego ucznia. Często nie ma podziału na grupy, no więc nieuniknione jest to, że poziom języka jest zazwyczaj bardziej zróżnicowany i niestety ciężko go wyrównać. I jak wiadomo, do szkoły chodzić trzeba, inną sprawą jest, czy z przyjemnością się w niej uczymy 😉 W przeciwieństwie do szkoły językowej, którą wybieramy dobrowolnie i możemy sami dopasować poziom i tempo, z jakim chcemy się uczyć. Nie trzeba wspominać, że im mniejsza grupa, tym więcej uwagi jest nam poświęcane, a więc kolejna, duża zaleta! Lektorzy bardzo starają się o przyjemną atmosferę w sali i o to, żeby zachęcić każdego do aktywności i swojego udziału w lekcji. Warto wspomnieć, że wykorzystywany jest profesjonalny sprzęt multimedialny a metody nauczania czerpiemy z najnowszych podręczników, które kładą nacisk na ciekawość lekcji i przydatność zdobywanej wiedzy.


 Jakie są inne zalety nauczania w szkole językowej? Przede wszystkim praktyczne wykorzystanie języka. Im więcej mówimy, tym pewniej się czujemy, a wtedy żadna bariera językowa nie jest nam straszna 😊 Prowadzone konwersacje uczą nas zaradności w codziennej rozmowie, pomagają nam radzić sobie z lękiem przed wypowiadaniem się. Będąc w grupie możemy się wiele nauczyć od innych osób, a wspólne zainteresowania językiem mogą zrodzić nowe znajomości, a nawet przyjaźnie!Comments


bottom of page